ČEPOM DO OSMEHA

29.01.
2019.
SVETOSAVKI FUDBALSKI TURNIR NAZAD

Svetosavski fudbalski turnir za osnovne škole, već tradicionalno je održan 29.01.2019. u SRC „Đorđe Predin – Badža“ u Bečeju.

Na žrebovanju se upisalo sedam  školskih ekipa, što je veoma dobar odziv. Sledeće ekipe su učestvovale na ovom fudbalskom turniru:

1. Osnovna škola „Sever Đurkić“ - Bečej;
  2. Osnovna škola „Zdravko Gložanski“ - Bečej;
  3. Osnovna škola „Šamu Mihalј“ - Bečej;
  4. Osnovna škola „Šamu Mihalј“ – Bačko Petrovo Selo;
  5. Osnovna škola „Svetozar Marković“ - Bačko Gradište;
  6. Osnovna škola „Zdravko Gložanski“ - Radičević;
  7. Osnovna škola „Petefi Šandor“ - Bečej.

8. Kolompar Daniel – golman (8.3).

Po žreb sistemu, naša ekipa je igrala 3. kolo sa Osnovnom školom  „Zdravko Gložanski” iz Radičevića, utakmica se završila krajnjim rezultatom od 3:0 za Petrovoselce. Kvalifikovali smo se u polufinale gde nas je dočekala odmorena ekipa Osnovne škole „Petefi Šandor“ iz Bečeja, utakmica se odigrala taktički, sa krajnjim rezultatom od 1:0 u korist Petrovoselaca.

I u finalu smo se susreli sa raspoloženom uigranom ekipom  „Zdravko Gložanski” iz Bečeja. Odmah u prvom minutu igre bilo je 1:1, držali smo se celo prvo poluvreme, a na kraju drugog poluvremena je pala koncentracija ekipe i umor je uzeo svoj danak kod igrača i izgubili smo utakmicu rezultatom 5:3.

Naša ekipa je dala maksimum na ovom takmičenju, s obzirom da su nam falili igrači koji zbog povreda nisu mogli da učestvuju na ovom turniru, a to su Luka Bojanić i Kiš Kornel.  Suđenje

fer-plej je bilo na zavidnom nivou i zadovolјni smo postignutim rezultatom. Sudija svih odigranih utakmica bio je Mihalec Šandor ispred Saveza sportova grada Bečeja.

Ekipu je pripremao, vodio i priredio fotografije sa takmičenja Karolј Božović, nastavnik fizičkog vaspitanja.