OPŠTINSKO ŠKOLSKO RUKOMETNO PRVENSTVO GRADA BEČEJA 2017. - OPŠTINSKO ŠKOLSKO RUKOMETNO PRVENSTVO GRADA BEČEJA 2017.

_OPŠTINSKO ŠKOLSKO RUKOMETNO PRVENSTVO GRADA BEČEJA 2017. NAZAD

U utorak, 17. oktobra 2017. godine u organizaciji Saveza sportova grada Bečeja održano je Opštinsko školsko rukometno prvenstvo u muškoj i ženskoj kategoriji. Turnir se odigravao na terenima SRC „Đorđe Predin Badža“  u  Bečeju.

Okupljanje prijavljenih ekipa je bilo u 8 sati, žrebovanjem su određeni parovi ekipa. Početak turnira bio je u 8.30 časova.

Prijavljene ekipe su bile sledeće:

1. Osnovna škola „Sever Đurkić“ Bečej – muška i ženska ekipa;
  2. Osnovna škola „Zdravko Gložanski“ Bečej – muška i ženska ekipa;
  3. Osnovna škola „Šamu Mihalj“ Bačko Petrovo Selo – muška i ženska ekipa;
  4. Osnovna škola „Zdravko Gložanski“ Radičević – muška i ženska ekipa.

Sudije su bili predstavnici muškog Rukometnog kluba „Cepelin“ iz Bečeja.

Prvu utakmicu su odigrale naše devojčice sa Osnovnom školom „Zdravko Gložanski“ iz Radičevića gde smo mi bili pobednici sa krajnjim rezultatom 7:5, i ujedno su nam se devojčice plasirale u finale rukometnog turnira.

Sledeću utakmicu su naši dečaci odmerili svoje sportsko umeće u rukometu sa Osnovnom školom „Zdravko Gložanski“ iz Bečeja. Utakmica je bila dosta iscrpljujuća za obe ekipe. Nerešeno se igralo do poslednjih minuta drugog poluvremena, kada je bilo sudijske nelogičnosti u dosuđivanju i rasuđivanju, na koju je nastavnik naše škole odmah i stavio primedbu zapisničkom stolu i Savezu sportova grada Bečeja. Sledeći put se nadamo da ćemo imati više sportske sreće. Utakmicu smo završili rezultatom 8:6 u korist Zdravkovaca, tako da je naša muška ekipa čekala utakmicu za treće mesto.

Naše devojčice su u finalu rukometnog turnira igrale sa Osnovnom školom „Sever Đurkić“ iz Bečeja. Izrazito motivisano su svi ušli u utakmicu. Devojčice su se borile do poslednjeg  minuta utakmice, ali Severci su bili bolji i osvojili zlatnu medalju, a naše devojčice srebrnu medalju.

Tabelarno stanje u muškoj konkurenciji je sledeći:

1. Osnovna škola „Sever Đurkić“ Bečej;
  2. Osnovna škola „Zdravko Gložanski“ Bečej;
  3. Osnovna škola „Šamu Mihalj“ Bačko Petrovo Selo;
  4. Osnovna škola „Zdravko Radičević“ Radičević.

Tabelarno stanje u ženskoj konkurenciji je sledeći:

2. Osnovna škola „Šamu Mihalj“ Bačko Petrovo Selo;
  3. Osnovna škola „Zdravko Gložanski“ Bečej;
  4. Osnovna škola „Zdravko Gložanski“ Radičević.

Mušku školsku ekipu Osnovne škole „Šamu Mihalj“ iz Bačkog Petrovog Sela predstavljali su:

13. Nađ Balaž.

Žensku školsku ekipu Osnovne škole „Šamu Mihalj“ iz Bačkog Petrovog Sela predstavljale su:

9. Pakaški Dejana – golman.

Ove školske godine Savez sportova grada Bečeja uveo je i neke novine na turniru, pa se birao najbolji strelac, najbolji igrač turnira i najbolji golman. Mi ponosno možemo da se pohvalimo da smo i u muškoj i u ženskoj kategoriji imali najbolje strelce na ovogodišnjem Opštinskom školskom rukometnom prvenstvu: Levai Helgu i Balašu Sabolča.

Fer-plej je bio na zavidnom nivou kod svih ekipa.

Osnovna škola „Šamu Mihalj“ Bačko Petrovo Selo, po drugi put je imala predstavnike – žensku rukometnu ekipu, koja je preko izbornog sporta kao predmeta u školi okupila ekipu, koje dosad u istoriji naše škole nije bilo. Nastavnik koji je pripremao i vodio školsku ekipu, a ujedno i spremio foto-izveštaj sa takmičenja  je profesor Karolj Božović.