U utorak (5. novembra 2024. godine) u 16.00 č. Narodna biblioteka Bečej je u svojim prostorijama organizovala Biblioigre za 1. i 2. razred. U četvrtak (7. novembra) organizovane su Biblioigre za 3. i 4. razred.
Učesnici naše škole bili su učenici 1.1 i 2.1 razreda. Naša ekipa se zvala „Malci znalci“, a članovi te ekipe bili su Ivana Mačkaški, Aleksandar Vince, Katarina Topalski i Nikola Prodanov. Čitali smo predivan tekst Bojana Ljubenovića „Kiki i Cole najbolji neprijatelji“.
Učenici 3. i 4. razreda čitali su „Pipi dugu čarapu“. Učesnici su bili Neda Prodanov, Sofija Bakša, Mihajlo Dokić i Olivera Dodić. Ekipa Osnovne škole „Šamu Mihalj“ (3.1 i 4.1) zvala se „Kapetani“.
Biblioigre su bile veoma dobro organizovane, sadržaj je bio edukativan i zabavan. Najbitnije je to što se govorilo o temi koja je zaista važna za sve, a naročito za decu: to su tolerancija, različitost, prijateljstvo. Odlična organizacija i sadržaj. |